Nowa prezes Open Finance. Z Credit Agricole do pośrednika finansowego

Joanna Tomicka-Zawora zasiądzie za sterami największego pośrednika finansowego w PolsceFot. Open Finance / materiały prasowe

Joanna Tomicka-Zawora zasiądzie za sterami największego pośrednika finansowego w Polsce

Open Finance ma nowego prezesa. A właściwie panią prezes. Przychodzi prosto z zarządu Credit Agricole Bank Polska i ma za zadanie dokończyć uzdrawianie spółki.

Rada nadzorcza Open Finance podjęła w środę uchwałę o powołaniu od 11 kwietnia na stanowisko prezesa Joanny Tomickiej-Zawory. Powołana została na trzyletnią kadencję, zastępując dotychczasowego prezesa Przemysława Guberowa. Ten wcale nie odchodzi z zarządu, ale pracować będzie na stanowisku wiceprezesa.

Joanna Tomicka-Zawora to „ekspert w bankowości detalicznej, sprzedaży kredytów konsumenckich, rozwiązaniach cyfrowych i nowych technologiach. Menedżer w obszarach consumer finance i kart płatniczych. Lider transformacji dużych struktur korporacyjnych – podał Open Finance.

Zobacz też: Fala podwyżek za usługi bankowe.

Nowa prezes od lipca 2009 do września 2017 roku pełniła funkcję wiceprezesa Credit Agricole Bank Polska. Wcześniej przez prawie cztery lata związana była z Bankiem Millennium jako dyrektor zarządzający w obszarze kart płatniczych, a wcześniej z Citibankiem.

Rada nadzorcza powołała także na stanowisko wiceprezesa dotychczasowego członka zarządu Pawła Komara.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. W ubiegłym roku spółka odnotowała 18,2 mln zł skonsolidowanej straty netto, wobec 19,2 mln zł straty rok wcześniej.

– Miniony rok był okresem dalszej transformacji Grupy Open Finance – pisał przy okazji publikacji raportu rocznego Przemysław Guberow, ówczesny prezes. – Jednym z najważniejszych wydarzeń było połączenie spółek Noble Funds TFI S.A. z Open Finance TFI S.A., wskutek czego powstał jeden z liderów rynku w tej branży o bardziej zdywersyfikowanej palecie produktowej i dystrybucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ISB

Justyna Olcha Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *