Ozdoby na parapet

Nieważne, szeroki, pcv czy z drewna. Każdy może być piękny. Parapet. Oświetlony naturalnym światłem ma obowiązek pięknie wyglądać przy oknie. Jak tego dokonać? Przedstawiamy 10 sposobów na piękny parapet.

1. Świece

Ustawcie na parapecie świece w różnych kształtach i rozmiarach. Dekoracja parapetu świecami nadzwyczajnie wygląda także od środka mieszkania. Zarówno w dzień z w nocy.

2. Kolorowe szkło

Lubicie witraże? A kolorowe, migoczące plamki na podłodze a ścianach, kiedy blask wpada za sprawą nie aż do wnętrza? Mają w sobie coś magicznego. Gdy ustawicie na parapecie przedmioty z barwionego szkła, będą na kolorowo cedzić wpadające aż do pokoju promyki słońca. Niby detal, oraz jaki efekt!

Kolorowe szkło

3. Klimatyczne dekoracje, inaczej parapet sentymentalny

Sposobem, w jaki zaaranżujecie parapet, możecie wyodrębnić nastrój danego wnętrza. Romantyczną atmosferę w sypialni zaakcentują ustawione na parapecie lampiony czy też latarenki. Zaczytany atmosfera domu mola książkowego odda stworzona na parapecie najmniejszy biblioteczka. Podróżnicy oraz fani zbieractwa wszelkiego mogą akcentować swoje kolekcje – najlepiej w szklanych słojach.

4. Rośliny na dobry sen, czyli parapet w sypialni

Parapet to idealne punkt dla roślin. O do tego stopnia taki projekt na aranżację parapetów w salonie nie jest wzorem odkrywczym, o tak wiele w sypialni rośliny na parapecie owo nie takie oczywiste rozwiązanie. W końcu nie blisko wszystkich kwiatach wolno spać. Warto jakkolwiek zgłębić rzecz oraz wyszukać rośliny produkujące tlen nocą. Swoją sypialnię dotlenicie, stawiając na parapecie m.in. storczyki, aloes względnie skrzydłokwiat.

Rośliny na dobry sen, czyli parapet w sypialni

5. Miejsce do czytania, czyli parapet funkcjonalny

Szeroki parapet w małym mieszkaniu to kawa na ławę błogosławieństwo! W bezproblemowy metoda możecie urządzić na nim punkt do czytania czy też małe biurko – basta na to samo przysunąć fotel! Czytanie pod ręką naturalnym świetle pomoże Wam zadbać o oczy, oraz panorama w ciągu oknem będzie gwoli nich dobrym odpoczynkiem od ekranu laptopa.

6. Miejsce do wypoczynku

Parapet we wnęce, wykuszu zaś w sąsiedztwie dużym oknie aż się prosi, by posłużyć się jego obszar na punkt do relaksu. Zabudowany i inkrustowany miękkim obiciem będzie jednocześnie leżanką zaś regałem na książki. Poduchy, godziwy kryminał, gorąca czekolada zaś krople deszczu stukające w okno. W takim miejscu listopad przypadkiem sobie otrzymać nawet pół roku.

7. Efektowna aranżacja

Tworząc dekorację parapetu w salonie, celujcie w aranżację, która robi odczucie i przyciąga wzrok. Może istnieć nią na przykład geometryczna rozrywka różnych ozdób. Niezwykle efektownie, symultanicznie stylowo i minimalistycznie wyglądają ustawione na parapecie puste ramki bez wypełnienia.

8. Designerskie donice

Jeśli zdecydujecie się na ozdobienie parapetu roślinami, koniecznie zainwestujcie w designerskie doniczki (z drewna, gliny zaś wikliny). W związku spośród tym, iż później modne są dżunglowe klimaty, nie bójcie się zaszaleć: na parapet w salonie zaproście paprocie, fikusy oraz palmy.

Designerskie donice

9. Ustawienie ozdób

Minimalistyczny wystrój wnętrza niemal narzuca trend dekoracji parapetu. Ozdoby, które umieścicie na parapecie, powinny istnieć tej samej wysokości, najlepiej ustawione blisko siebie, w linii prostej, w równych odstępach, odpowiadających ich szerokości. Jeśli nie zależy Wam na surowej aranżacji, możecie uznać sobie na bardziej natężony luz w doborze ozdób a ich ustawianiu. By uniknąć “zatłoczonego” parapetu, pamiętajcie o umiarze.

10. Zioła, czyli parapet działkowca

Kuchenny parapet koniecznie przeobraźcie w osobisty mały, intymny ogródek. Zioła będą się akuratnie prezentowały (chyba, iż je ukatrupicie), pachniały (a woń w kuchni jest ważny) a wzbogacały smak potraw (a owo jeszcze ważniejsze!)